Komunikaty: Konferencja 29 stycznia – Expert Forum oraz udział Pana Tomáša Sedláčka

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy wszystkich zainteresowanych naszym elektronicznym Expert Forum, iż zostanie ono aktywowane w trakcie konferencji 29 stycznia. Gorąco zachęcamy do logowania się oraz dyskusji z naszymi ekspertami z zespołu projektowego, w szczególności w zakresie wniosków po-konferencyjnych.

Miło nam niezmiernie również potwierdzić, iż zgodnie z opublikowanym harmonogramem wydarzenia, w naszej konferencji udział brać będzie Pan Tomáš Sedláček (http://www.tomassedlacek.cz/en/home):

Czeski ekonomista, pisarz i wykładowca akademicki na Uniwersytecie Karola w Pradze. Były doradca ekonomiczny Prezydenta Republiki Czeskiej Václava Havla, członek Narodowej Rady Ekonomicznej Czech przy Premierze Czech i główny ekonomista w czołowym czeskim banku Československá obchodní banka. W 2006 roku został uznany przez Yale Economic Review za „jeden z pięciu najgorętszych młodych umysłów ekonomii”, następnie otrzymał stypendium w ramach Yale University World Fellowship. W 2009 roku wydał książkę „Ekonomia dobra i zła”, która stała się najchętniej czytanym tytułem w Czechach, pokonując m.in. Paulo Coelho i Dana Browna i sprzedając się w ponad 50.000 egzemplarzy. W 2011 roku książka została wydana w Wielkiej Brytanii przez Oxford University Press, a następnie miała m.in. swoje polskie (Ekonomia dobra i zła, Wydawnictwo EMKA, 2012), niemieckie i chińskie wydania.

Często podróżuje i udziela gościnnych wykładów, m.in. w ramach programów Georgetown University i klubów Yale University i Harvard University, a także w Banku Światowym, Parlamencie Europejskim, Google i The World Policy Institute. Od stycznia 2012 roku pełni funkcję doradcy ekonomicznego polskiej Fundacji Forum Europejskie.